הסרת וירוסים

 הסרת וירוסים – כל מה שכדאי לעשות

הסרת וירוסיםכמה לא נעים, לפתוח את המחשב בוקר אחד ולגלות וירוס שהחליט להשבית לך את המערכת. וירוס הוא למעשה תוכנה או קוד שבדומה לוירוס בגוף האדם משכפל את עצמו ומשנה את תפקוד המערכת. הסרת וירוסים מהמחשב מצריכה ידע וניסיון רב כדי לזהות את הסימנים הראשונים המעידים על הימצאותם. הוירוסים יכולים לעבור ממחשב למחשב באמצעות הורדות משותפות, או כקבצים המצורפים להודעות הדואר האלקטרוני שלך.

 

סימנים ראשונים להמצאות וירוסים

חלק מהוירוסים הם מתוחכמים מאוד. הם יושבים בשקט בתוך המחשב ולא מסגירים את הימצאותם, עד להפעלת תוכנה או יישום מסוים. או אז הם משכפלים את עצמם ועלולים לגרום נזק למחשב. הסרת וירוסים לא מתבצעת מאליה, ואם לא נסיר את הוירוסים הם עלולים לגרום נזק רציני למחשב. רבים שואלים את עצמם כיצד נזהה את הוירוסים מראש ונוכל להתגונן מפניהם?

להלן כמה סימנים ראשונים:

  • קבצים מסוימים משוכפלים ללא כל סיבה נראית לעין
  • אין אפשרות להתקין או להפעיל את תוכנת האבטחה
  • סמלים חדשים מופיעים בשולחן העבודה, ללא קשר לתוכנות שהתקנת במחשב לאחרונה
  • מחשב איטי במידה רבה
  • אנטי וירוס המותקן במחשב מדווח על גילוי של וירוסים או איומים אחרים
  • העלמות קבצים שונים מהמחשב

הסרת וירוסים – כיצד נפטרים מהם?

טוב, אז יש חשש להמצאות וירוס על גבי המחשב. מה עכשיו?
כדאי לדעת שוירוסים מתחלקים למספר סוגים בהתאם לעוצמת הפגיעה שלהם במחשב. אי לכך, על גבי המחשב חייבת להיות מותקנת תמיד תוכנה מתקדמת של אנטי וירוס המסייעת להסיר וירוסים מסוגים שונים. התקנה של התוכנה יכולה להיעשות על ידי טכנאי מחשבים וכן באופן עצמאי. כמה מהתוכנות המתקדמות ביותר בתחום הן: Avira, Avg, Panda, Norton Antivirus ועוד. תוכנת האנטי וירוס מהווה את קו ההגנה הראשוני מפני חדירת ווירוסים למחשב. התוכנה מבצעת הסרת וירוסים אוטומטית, וכן סורקת כל התקן חיצוני שמעוניינים לחבר אל המחשב. בנוסף, התוכנה מתעדכנת באופן יומיומי על הימצאותם של וירוסים חדשים ברשת ומסייעת לכם לשמור על המחשב שלכם נקי ובטוח.
אם תוכנת האנטי וירוס לא מספיקה, ניתן ורצוי לפנות לטכנאי מחשבים המנוסה בהסרתם של וירוסים ותוכנות ריגול.